Kezdőlap

Szeretettel köszöntünk minden Anyukát, Apukát és érdeklődőt honlapunkon, ahol a 2008. óta működő Csillagszemű Gyermekház családi bölcsőde mindennapjairól, hitvallásáról, célkitűzéseiről, tevékenységeiről tájékozódhat.

A Csillagszemű Gyermekház családi bölcsőde Zuglóban a

1145 Budapest, Titel utca 5.

alatt található Gyermekházakban bölcsőde- és óvodapótló szolgáltatással, kiscsoportos keretek között, barátságos és elfogadó légkörrel, sok játékkal és vidámsággal várjuk a 0-3 éves korú gyermekeket.

A házunkban nyugodt, szeretetteljes családias körülmények között, kis létszámú és vegyes életkorú csoportokban töltjük mindennapjainkat.

Törekszünk arra, hogy a gyerekek számára ne legyen éles különbség a családi élet és a nálunk töltött idő között, mert így könnyebben és nyugodtabban szokják meg, hogy a család kizárólagos védőszárnyai után egy új közösségbe kerülnek, ahol szüleik nélkül töltik el a napjaikat.

Barátságos, tágas és jól felszerelt csoportszobáinkban egész nap játszunk, rengeteg dolgot kipróbálunk, megtapasztalunk. Sokat énekelünk, körjátékozunk, hangszerekkel kísérjük dalainkat. Mondókázunk, mesélünk, bábozunk. Sok-sok érdekes dolgot készítünk, szépeket alkotunk, festünk, ragasztunk, gyurmázunk, süteményt sütünk.

A bölcsőde kertjében sok időt töltünk a szabad levegőn, homokozunk, csúszdázunk, játszunk a babaházban, labdázunk, télen hóembert építünk, tavasszal együtt ültetjük a virágokat és gondozzuk őket, így a gyerekek sok tapasztalatot szerezhetnek a környezetükről. Nyáron jókat pancsolunk a medencében és ha jó az idő, akkor még az uzsonnát is a kertben vagy a teraszon fogyasztjuk el. Ősszel és télen a sószobánk sóhomokozóiban játszunk sokat, hogy ezzel is próbáljuk megelőzni a légúti betegségeket.

Nevelési programunkban 3 terület kapott különös hangsúlyt:

–      az alkotó tevékenységek (pl. festés, rajzolás, gyurmázás, ragasztás, tépés…), amelyek során az alkotáson és az attól érzett sikerélményen keresztül a gyermekek pozitív énképének kialakulását, önbizalmuk erősödését, így optimális személyiségfejlődésüket segítjük elő.

–      az anyanyelvi és idegennyelvi (angol) fejlesztés, amely során játékos formában, mondókázás, éneklés, verselés, mozgás közben fejlődnek a gyerekek,

–      a mozgásfejlesztés, amely egy szenzomotoros integrációs fejlesztő torna alapjain nyugvó játékos mozgást jelent.

Ezért aztán sokat tornázunk, mert a speciális fejlesztő torna során olyan mozgástapasztalatokat szerezhetnek a gyerekek, amelyek segítik a sikeres iskolai élethez szükséges képességek kialakulását és megelőzik vagy korrigálják az esetleges (rész)képességzavarokat.

Angolul is mondókázunk, táncolunk és énekelünk. Családi bölcsődénkben heti egy napon tartott foglalkozás során játékosan ismertetjük meg a gyerekeket az idegen nyelvvel. A hét többi napján pedig a többi tevékenység közben játékosan ismételjük és használjuk a már elsajátított angol mondókákat, dalokat, szavakat.

Gyönyörű dolgokat készítünk, festünk, rajzolunk, ragasztunk, gyurmázunk…stb., hogy közben minden kisgyerek átélje az alkotás örömét és azt a semmihez sem fogható, büszkeséggel eltöltő és önbizalomépítő érzést, amikor művét megmutathatja és azt mondhatja „Anya, ezt én csináltam!!!” 🙂

A Csillagszemű Gyermekház családi bölcsődénkben szakképzett, közép- és felsőfokú végzettséggel rendelkező, tapasztalt, kedves kollégák foglalkoznak a gyerekekkel. Sok szeretettel és türelemmel veszik körül őket, sok sikerélményt adó tevékenységgel segítik pozitív énképük és önállóságuk fejlődését. Olyan légkört teremtenek, ahol a gyerekek nyugalomban, kiegyensúlyozottan és sok érdekes tevékenységgel tölthetik napjukat, amíg szüleik dolgoznak.

Legfőbb célunk, hogy a hozzánk járó gyerekek számára olyan környezetet biztosítsunk, amelyben az életkori sajátosságoknak és az egyéni fejlettségi szintnek megfelelően minden gyermek számára biztosított az optimális fejlődés, adott a nyugodt és boldog, sok játékkal és nevetéssel töltött gyerekkor lehetősége. Olyan környezetet, amelyben jó gyereknek lenni.

Fontos számunkra a szülőkkel való kapcsolattartás, hiszen a gyerekeknek akkor tehetünk a legjobbat, ha folyamatosan egyeztetünk, megbeszélünk, tájékoztatunk. A megbeszélés tehát nálunk nem szülői értekezlethez van kötve, hanem arra minden nap lehetőség – és hitvallásunk szerint szükség is – van, mert a nevelés akkor szolgálja leginkább a gyermek érdekeit, ha az a gyermek egyéni sajátosságait figyelembe véve a szülőkkel való együttműködéssel, egyeztetéssel valósul meg.

Várunk minden kedves szülőt és gyermeket, hogy személyesen is ismerjen meg minket és legyen Csillagszemű ovis-bölcsis 🙂

A személyes találkozásra időpont egyeztetése:

Kovács Katalin szakmai vezető: 06/20/665-7401